Program „Aktywny samorząd” 2024 r.

Aktualności, Czwartek, 7 marca 2024
Program „Aktywny samorząd” 2024 r.

Uprzejmie informujemy, iż Powiat Zamojski w 2024 r. przystąpił do realizacji programu  „Aktywny   Samorząd”, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wnioski o dofinansowanie można składać w formie elektronicznej w Systemie Obsługi Wsparcia (https://sow.pfron.org.pl) oraz w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu już od 1 marca 2024 r.

Obowiązują następujące terminy naboru wniosków:

• Moduł I tj. likwidacja bariery transportowej, likwidacja barier w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym, likwidacja barier w poruszaniu się, pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej- do dnia 31 sierpnia 2024 r.

• Moduł II tj. pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym:

-  do dnia 31 marca 2024 r. (dla wniosków dotyczących roku  akademickiego 2023/2024)

-  do dnia 10 października 2024 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2024/2025)

Wszystkie osoby niepełnosprawne gorąco zachęcamy do założenia Profilu Zaufanego na platformie ePUAP i złożenie wniosku o dofinansowanie w formie elektronicznej w systemie SOW. Informacje o tym, w jaki sposób zakłada się Profil Zaufany, włącznie z filmem instruktażowym znajdują się na portalu SOW, a także

Składanie wniosków drogą elektroniczną jest dodatkowo premiowane przy ocenie merytorycznej  wniosków składanych po raz pierwszy. W przypadku Modułu I jest to 10 punktów w ocenie merytorycznej wniosku, natomiast w Module II jest to zwiększenie dodatku na pokrycie kosztów kształcenia do kwoty 880,00 zł.

Wnioski w formie papierowej można złożyć w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu ul. Przemysłowa 4, 22-400 Zamość w Biurze Obsługi Interesanta.